Az IPERION HS projekt fő célja, hogy hozzájáruljon egy egyedülálló páneurópai infrastruktúra létrehozásához az örökségtudomány területén kutatóközpontok, egyetemek és múzeumok egyes létesítményeinek integrálásával. A 23 ország 24 partneréből álló konzorcium (Olaszországgal, mint projektvezetővel) 3 egymást kiegészítő platform, az ARCHLAB, a MOLAB és a FIXLAB révén hozzáférést biztosít a kulturális örökség interpretációjával, dokumentálásával, megőrzésével és helyreállításával kapcsolatos ismeretek és innováció előmozdításához szükséges eszközökhöz, módszerekhez és adatokhoz.
Az ATOMKI Örökségtudományi Laboratóriuma – a FIXLAB részeként – a régészeti leletekben, múzeumi tárgyakban lévő elemek koncentrációjának és eloszlásának meghatározására szolgáló ionnyaláb-analitikai vizsgálatokat végez a Tandetron gyorsítónál elérhető infrastruktúrára alapozva és részt vesz különböző monitoring stratégiák kidolgozásában, amelyek arra szolgálnak, hogy megakadályozzuk intenzív sugárzással történő mérés során a vizsgált tárgy esetleges károsodását.
Az Energiatudományi Kutatóközpont laborjai hozzáférést kínálnak neutron alapú elemanalitikai, képalkotási és szórási technikákhoz, szintén a FIXLAB platformon keresztül. A Wigner Fizikai Kutatóközpont kiegészítő PIXE vizsgálatokat végez.